project-list-tab-197 project-list-tab-197
Dünya Şehir Forests
Dünya Şehir Forests
Dünya Şehir'den Doğa Koruma ve Orman Yangını Gönüllülüğüne
Destek
Dünya Şehir, Orman Genel Müdürlüğü iş birliğiyle başlattığı Dünya Şehir Ormanı Projesi ve Orman Yangını Gönüllüsü eğitimleriyle doğaya saygı ve yeşil mirası koruma konusundaki taahhütlerini somut adımlarla gösteriyor. Şirket çalışanlarının katılımıyla, orman yangınlarına müdahale ve koruma faaliyetlerinde aktif rol alıyorlar.

Dünya Şehir olarak doğaya duyduğumuz saygı ve gelecek nesillere yeşil bir doğa mirası bırakma konusundaki hassasiyetlerimiz ve şirket çalışanlarımızın özenli katkısı ile Dünya Şehir ailesi olarak mevcut orman zenginliğimizin arttırılabilmesi için Dünya Şehir Ormanı Projesini Orman Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Müdürlüğünün desteği ile başlatmış bulunuyoruz.

Ormanların sadece yeni ağaçlar dikerek büyümesi ve korunmasının mümkün olmadığı şuuru ile “Yeşil Vatan” ın müdafaası için yine şirket personelimizin özverisi ve şirketimiz desteği ile Orman Genel Müdürlüğünün yürütmekte olduğu “Orman Yangını Gönüllüsü” eğitimlerine katılan çalışanlarımız, bu eğitimlerini tamamlayarak “Ogm Kimlik” ve “Ogm Kıyafetlerini” teslim almıştır.  7/24 orman yangınlarına müdahale edebilmek ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına sahada yardım edebilmek için sürekli hazır beklemekte, gelen yardım çağrıları sonrası ilgili alanda görev almaktadırlar.

Dünya Şehir Ormanı

Dünya Şehir olarak doğaya duyduğumuz saygı ve gelecek nesillere yeşil bir doğa mirası bırakma konusundaki hassasiyetlerimiz ve şirket çalışanlarımızın özenli katkısı ile Dünya Şehir ailesi olarak mevcut orman zenginliğimizin arttırılabilmesi için Dünya Şehir Ormanı Projesini Orman Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Müdürlüğünün desteği ile başlatmış bulunuyoruz. Ormanların sadece yeni ağaçlar dikerek büyümesi ve korunmasının mümkün olmadığı şuuru ile “Yeşil Vatan” ın müdafaası için yine şirket personelimizin özverisi ve şirketimiz desteği ile Orman Genel Müdürlüğünün yürütmekte olduğu “Orman Yangını Gönüllüsü” eğitimlerine katılan çalışanlarımız, bu eğitimlerini tamamlayarak “Ogm Kimlik” ve “Ogm Kıyafetlerini” teslim almıştır. 7/24 orman yangınlarına müdahale edebilmek ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına sahada yardım edebilmek için sürekli hazır beklemekte, gelen yardım çağrıları sonrası ilgili alanda görev almaktadırlar.

Dünya Şehir Arama Kurtarma Ekibi

Dünya Şehir Gayrimenkul A.Ş. çalışanlarından oluşan D-ARK ekibi, deprem ve diğer afetlerde arama kurtarma faaliyetlerinde aktif rol alıyor. Çeşitli alanlardaki uzmanlar, özel eğitimler ve iş birlikleriyle afetlere hazır hale geliyorlar. D-ARK Dünya Şehir Arama Kurtarma Ekibi 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş – Hatay depremlerinde Adıyaman merkez olmak üzere depremin ilk saatlerinde bölgede gönüllü olarak “Arama Kurtarma” çalışmalarında görev alan şirketimiz Dünya Şehir Gayrimenkul A.Ş. personelinin bir araya gelmesi ve firmamız sponsorluğu ile kurulan bir sivil toplum kuruluşudur. Afetler coğrafyasında yer alan yurdumuzun her yerinde, her koşulda görev yapmak üzere her gün artan ekip üye sayısı ve arama kurtarma teknik malzeme ve ekipman kabiliyeti ile ekibimiz, öncelikle deprem olmak üzere her tür afete karşı her daim hazır bulunmak üzere özel eğitimler alıp, uygulama tatbikatlarına katılmakta, kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği yapmaktadır.